Projekt unijny
W roku szkolnym 2024/2025 relizujemy projekt unijny "Integracja z edukacją STREAM"
Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Balonik otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS na realizację projektu edukacyjnego pt. „Integracja z edukacją STREAM”.
Projekt skierowany jest do dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Balonik w Szklarskiej Porębie oraz do nauczycieli w nim pracujących.
Celem projektu jest: wzrost poziomu jakości edukacji przedszkolnej oraz poprawa dostępności dla wszystkich dzieci z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb edukacyjnych i rozwojowych w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym Balonik w Szklarskiej Porębie poprzez: rozszerzenie oferty placówki o zajęcia zwiększające szanse edukacyjne tj. realizowane w celu wyrównania deficytów oraz zajęcia prowadzące do wszechstronnego rozwoju dzieci i większych szans na rynku pracy oraz zajęcia służące rozwojowi szerokiego zestawu umiejętności i kompetencji dla 18 dziewczynek i 18 chłopców (w sumie dla 36 dzieci) oraz poprzez doposażenie 1 przedszkola i podniesienie kompetencji u 4 nauczycieli (4k) w terminie od 01.04.2024 do 30.04.2026.
W rezultacie nasze przedszkole będzie wykorzystywać nowoczesne, cyfrowe metody uczenia się oraz innowacyjne pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku i stopnia rozwoju dzieci. Przedszkole zostanie doposażone w nowoczesne i innowacyjne pomoce dydaktyczne dzięki czemu 36 dzieci (18 dziewczynek i 18 chłopców) będzie mogło zostać objęte wsparciem w zakresie umiejętności kluczowych, naukę kompetencji przyszłości w modelu STEAM/STREAM oraz w celu wyrównania deficytów. 4 nauczycielek z przedszkola zostanie objętych wsparciem w zakresie rozwijania swoich kompetencji i umiejętności dotyczących pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością, specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w obszarze diagnozy i identyfikacji potencjalnych problemów rozwojowych na wczesnym etapie.
W ramach projektu będą realizowane następujące zadania:
Zadanie 1. Warsztaty kreatywności STREAM. Warsztaty sztuki, kreacji i konstrukcji ogólnorozwojowe mają na celu rozwijanie kompetencji kluczowych i kompetencji przyszłości.
Zadanie 2. Warsztaty Młody Naukowiec. Rozwiniemy kompetencje dzieci z zakresu matematyki, robotyki-programowania, ekologii oraz j. angielskiego w ramach zajęć interdyscyplinarnych co zwiększy szansę edukacyjne dzieci wykorzystując najnowsze dostępne metody i pomoce dydaktyczne.
Zadanie 3. Warsztaty wspierające, terapeutyczne, ukierunkowane na wyrównanie deficytów zgodnie z neurobiologicznymi uwarunkowaniami procesu uczenia się.
Zadanie 4. Warsztaty dla nauczycieli w obszarze “samoświadomość w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością?, specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w obszarze diagnozy i identyfikacji potencjalnych problemów rozwojowych na wczesnym etapie”.
W rezultacie minimum 15 dziewczynek i 14 chłopców nabędzie kompetencje kluczowe. Minimum 4 Nauczycieli wykorzysta kompetencje zdobyty na szkoleniu w obszarze pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością, specjalnymi potrzebami.
Wartość projektu 719 250,00 zł. Dofinansowanie z Funduszy Europejskich projektu: 503 475,00 zł.
Zapraszamy do współpracy oraz udziału w projekcie!